DRB Hukuk 2016 Tüm Hakları Saklıdır

Rayhan Bozabalı Rayhan Bozabalı Rayhan Bozabalı Gülce Candemir Gülce Candemir
demo

YARGI KARARLARI

YARGI KARARLARI Listesi


HASTANELERİN ADAM ÇALIŞTIRAN SORUMLULUĞU

YARGITAY 13.Hukuk Dairesi Esas: 2005 / 3645 Karar: 2005 / 11796 Karar Tarihi: 08.07.2005 ÖZET: Somut olayda, Hükme esas alınan Adli Tıp Genel Kurulu raporunda, davalı doğum ve kadın hastalıkları uzmanı Dr. A. 'nın, davacının annesi olan S.'nin doğum sonrası takibinde özensiz ve dikkatsiz davrandığı, kontrolleri sırasında başlamış olan enfeksiyona yönelik... Devamı için tıklayınız.

HATALI ENJEKSİYON SEBEBİYLE HEKİMİN SORUMLULUĞU

Ancak, yukarıda da ifade edildiği üzere, bu sınırlamaların hakkın özüne zarar vermeyecek nitelikte, meşru bir amaca dayalı ve kullanılan aracın sınırlama amacı ile orantılı olması, kamu yararının gerekleri ile bireyin hakları arasında kurulmaya çalışılan adil dengeyi bozacak şekilde birey aleyhine katlanılması zor külfetler yüklenmemiş olması gereklidir.'... Devamı için tıklayınız.

DOKTOR RAPORU

T.C. YARGITAY 2. CEZA DAİRESİ E. 2004/988 K. 2005/20353 T. 5.10.2005 • MÜESSİR FİİL ( Doktor Raporları İle Eylemin Sabit Olduğu - Mağdurun İş ve Güçten Kalma Süresi İle İlgili Raporlar Arasındaki Farklılık Giderilerek Sanığın Hukuki Durumunun Takdiri Gereği ) • DOKTOR RAPORLARININ ÇELİŞKİLİ OLMASI ( İş ve Güçten Kalma Süresi... Devamı için tıklayınız.

demo